Skip to main content

Kiedy cyklinować podłogę?

Podłogi drewniane są pięknym i ponadczasowym dodatkiem do każdego pomieszczenia. Jednak z biegiem czasu nawet najlepiej utrzymane podłogi mogą ulec uszkodzeniu i zużyciu. Popularną metodą renowacji podłóg drewnianych jest cyklinowanie. Proces ten polega na usunięciu uszkodzonej warstwy drewna za pomocą szlifierki i przywróceniu podłodze pierwotnego wyglądu. 

Czy cyklinowanie podłogi mogę wykonać samodzielnie?

Cyklinowanie podłogi drewnianej to złożony proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy i sprzętu.. Aby mieć pewność, że praca zostanie wykonana prawidłowo i skutecznie, konieczne jest zatrudnienie profesjonalisty.

cyklinowanieRenowacja podłogi – Aplauz

 

Kiedy warto wykonać cyklinowanie?

Cyklinowanie należy wykonywać co około 8-12  lat. Mamy wtedy pewność, że żywotność naszej podłogi pozostanie maksymalnie najdłuższa. Co ważne, format podłogi drewnianej nie wpływa na możliwość renowacji. Do cyklinowania nadają się zarówno klasyczne deski, jak i te układanie w popularną jodłę. Śmiało możemy też cyklinować podłogi ułożone na ogrzewaniu podłogowym.

Renowacja drewnianej podłogi może być również świetnym sposobem na odświeżenie wyglądu pomieszczenia. Zatrudniając profesjonalistę do cyklinowania, poszczególne osoby mogą mieć pewność, że ich drewnianym podłogom zostanie przywrócony dawne piękno i będą nadal stanowić oszałamiającą ozdobę ich domu sprzed wielu lat.

Renowacja podłogi – Aplauz

 

Jak rozpoznać, że podłoga nie nadaje się do cyklinowania?

Planowane szlifowanie podłogi najlepiej omówić z fachowcem. Jeżeli deska nie posiada znaczących zniszczeń to zdecydowanie polecamy jej szlifowanie zamiast wymiany na nową deskę. Sama możliwość wykonania cyklinowania zależy również od typu deski. Podłoga drewniana w zależności od typu różni się grubością warstwy wierzchniej; każdą podłogę należy więc sprawdzić przed przystąpieniem do prac. 

Niestety zdarzają się również sytuacje, w których deska nie nadaje się już do dalszego szlifowania. Może to wynikać ze zdartej już warstwy wierzchniej lub wcześniejszego braku konserwacji. W tym przypadku nie pozostaje nam nic innego jak wymiana podłogi na nową.


Montaż podłogi drewnianej – Projekt Wilcza