Nowy trend w designie – podłogi vinylowe!

Niemieckie przedsiębiorstwo rodzinne ter Hürne z Münsterland to wieloletnie doświadczenie i od ponad 50 lat odpowiedzialny rozwój trwałych i bezpiecznych dla zdrowia użytkowników podłóg, spełniające najwyższe standardy w zakresie jakości komfortu użytkowania i innowacyjności.
Z pasją, know-how oraz wyczuciem dobrego wzornictwa tworzymy wyjątkowe podłogi, łączące w sobie tradycyjną sztukę rzemieślniczą i najwyższą technologię z uwzględnieniem optymalnej wydajności surowców w celu zachowania naszej wspólnej przestrzeni życiowej.
Podkreślamy zalety, akcentujemy i kładziemy duży nacisk na zachowanie wyjątkowości. Przekonaj się sam i pozwól mówić swoim zmysłom. Nasi technolodzy uszlachetniają naturalne procesy z niezwykłą starannością i autentycznością tak, jakby zostały stworzone przez naturę.
Każda podłoga firmy ter Hürne to prawdziwy unikat pod Twoimi stopami, wyróżniający się bezkompromisową jakością.
Oferta luksusowych podłóg winylowych ter Hürne obejmuje szeroką gamę atrakcyjnych wzorów w różnych formatach, kolorach i strukturach powierzchni. Podłogi winyloe ter Hürne to oferta gdzie można znaleźć odpowiednią podłogę do każdego pomieszczenia, pasujaca do kazdego gustu.
Nasze luksusowe podłogi winylowe dostępne są w czterech różnych wersjach, tym samym gwarantują konkretne rozwiazania dla wszystkich pomieszczeń i warunków podłoża. Od podłogi o grubosci 2.5 mm – PRO do klejenia, przez kompaktowy wariant masywnego winylu o grubosci 5.0 mm – Compact, oraz wariant o grubości 9.1 mm – Comfort na płycie nośnej HDF i najnowsze rozwiązanie sztywnego winylu 6.0 mm – PerForm.
Jako producent materiałów do wykończenia wnętrz ponosimy odpowiedzialność wobec naszych klientów za utrzymanie odpowiedniej biologii mieszkań, dlatego staramy się sumiennie i wyraźnie sprostać tym oczekiwaniom. Z nami możesz odetchnąć, ponieważ czyste, nieskażone powietrze w pomieszczeniach jest dla nas czymś więcej niż tylko warunkiem dobrego samopoczucia, zdrowia i wysokiej jakości życia.
Aby nadać podłodze winylowej wyjątkowej elastycznosci, konieczne jest użycie plastyfikatorów. Używamy jedynie ekologicznego plastyfikatoru pozyskiwanego z ziaren soi, który spełnia najwyższe wymagania w zakresie biologii mieszkań i znajdujący zastosowanie także w przemyśle spożywczym. Dzięki użyciu plastyfikatoru na bazie biologicznej luksusowe podłogi winylowe ter Hürne nie zawieraja ftalanów. Na tle zwykłych podłóg winylowych nasze podłogi wyróżniają się zawartością surowców uzyskiwanych w sposób zrównoważony. Podczas procesu produkcyjnego wykorzystywane są wyłącznie czyste surowce i świadomie powstrzymujemy się od korzystania z materiałów pochodzących z recyklingu. W ten sposób, możemy zagwarantowac niezmiennie wysoką jakość wszystkich naszych surowców, użytych w każdej pojedynczej desce winylowej.
Nowa podłoga towarzyszy nam przez wiele lat – dlatego wybór podłogi ter Hürne zawsze jest wyborem, który pozwala nam na zapewnienie sobie zdrowego życia i ochronę środowiska. Certyfikacja LEED to weryfikowalne wyniki podłóg w określeniu wartości istotnych dla budynku przy wdrażaniu praktycznych i mierzalnych rozwiązań w zakresie projektowania proekologicznego.
Nowe trendy w podłogach winylowych to także oferta podłóg 4 w 1.
Po pierwsze luksusowa podłoga winylowa PRO o grubosci 2,5 mm – dzięki swojej niskiej grubości – idealnie nadaje sie do renowacji. Podłogę winylową PRO instaluje sie metodą klejenia na całej powierzchni do podłoża, co zwiększa jej wytrzymałość oraz nadaje ciekawy wygląd całej podłodze. Podłoga ta świetnie sprawdza się zwłaszcza w pomieszczeniach przemysłowych o dużej powierzchni i dużej intensywności użytkowania. Składa się wyłącznie z materiałów wodoodpornych, dzieki czemu jest szczególnie zalecaną do pomieszczeń, w których panują wilgotne warunki.
Po drugie luksusowa podłoga winylowa COMPACT posiada niemal wszystkie zalety dostępne w wersji PRO. Istotną róznicą tej masywnej podłogi winylowej o grubości 5 mm jest opatentowany system połączenia CLICKitEASY, który gwarantuje szybki i pewny montaż podłogi pływajacej. Luksusowa podłoga winylowa COMPACT – tak samo jak wersja PRO – składa się z elementów zapewniających pełną wodoodporność, dzięki czemu również nadaje się do pomieszczeń wilgotnych. Zintegrowana siatka z włókna szklanego chroni podłogę przed rozszerzaniem termicznym, co zapewnia dodatkowe bezpieczenstwo.
Po trzecie luksusowa podłoga winylowa COMFORT – jest po prostu komfortowa zarówno podczas montażu jak też w trakcie użytkowania. Składa się z winylowej warstwy wierzchniej, która umieszczona jest na płycie nośnej HDF. W ten sposób podłoga ma podwyższoną strukturę, która niweluje nierówności i zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania. Tak samo jak wersja COMPACT, wersja COMFORT jest wyposażona w opatentowany system połączenia CLICKitEASY, który gwarantuje szybki i pewny montaż podłogi pływajacej.Odporna na pęcznienie płyta nośna HDF posiada zintegrowany od spodu podkład stanowiązy także fabryczną izolację akustyczną wykonaną z korka, która znacznie tłumi odgłosy chodzenia. Luksusowa podłoga winylowa COMFORT jest po prostu komfortowa z wielu względów.
Po czwarte podłoga winylowa PERFORM – najnowsza propozycja podłogi winylowej na bazie sztywnego nośnika w postaci kamienia wapiennego w wielowarstwowej konstrukcji najnowszej generacji sztywnej podłogi winylowej do pomieszczeń o dużym nasłonecznieniu i braku efektu telegraficznego.
Nastrojowa gra kolorów jest jednym z tematów przewodnich obecnych trendów w projektowaniu wnętrz. Wielokolorowe podłogi są dostępne w różnych wersjach: od charakterystycznych podłóg wielopasmowych po deski podłogowe w różnych kolorach. Podłogi winylowe ter Hürne – imponują róznorodnością oraz dają indywidualny i wyjątkowy efekt na tle całej podłogi.
Klasyka w nowej odsłonie: Nasze dwa nowoczesne wzory w jodełkę z motywem dębu to klasyka montażu podłóg w nowej odsłonie. W naszych wzorach układ jodełki francuskiej tworzą lamele ułożone w rzędach pod kątem 45 stopni, co tworzy efekt wyjatkowej elegancji szczególnie w dużych pomieszczeniach. Taka podłoga z jej wyjatkową grą światła przyciąga wzrok.
Nasze wzory, w których celowo odtworzyliśmy efekt ręcznego rzemiosła, bazują na podłogach antycznych. W samym wzorze zastosowaliśmy też niedokładne przejścia, które podkreslają urok tych podłóg winylowych.
Kolejną nowością designu w podłogach winylowych ter Hürne jest klasyczna joedełka o wymiarze deski 150x750mm.

Nowy trend designu to także płytka oraz kamień w wyjątkowym wydaniu.
Szary kamień Medina jest wzorowany na lekko wstęgowanym wapniu, a jego ciepła kombinacja szarych odcieni nadaje pomieszczeniom przytulnego charakteru i elegancji. To niezwykle uniwersalny wzór, który pasuje do prawie każdego wystroju. Jest on dostępny w dwóch róznych wersjach: w formacie płytek oraz dodatkowo w formacie deski, co otwiera wiele możliwości w zakresie odpowiedniego wystroju wnetrza. Kamienna powierzchnia o klasycznym formacie drewnianej deski przykuwa wzrok i podkreśla indywidualny charakter. Oprócz tego istnieje mozliwość połączenia obu formatów, to jest płytki i deski, co pozwala na tworzenie róznych wzorów.
Luksusowe podłogi winylowe w dużym formacie.
W naszej ofercie luksusowych podłóg winylowych na szczególną uwagę zasługuje seria Stone Choice, która obejmuje 10 różnych wzorów kamiennych. Od ciepłych odcieni kremowych i beżowych po silniejsze i ciemniejsze barwy – seria ta bazuje na klasycznych kamieniach takich jak piaskowiec, marmur i granit. To idealne połączenie naturalnych walorów z praktycznymi zaletami podłogi winylowej. Imponującym aspektem naszych płytek jest ich format i rozmiar ok. 900 x 450 mm, który daje efekt przestrzenności i optycznie powiększa pomieszczenia.
Projektanci oraz klienci dokonują wyboru podłogi winylowej z uwagi na fakt iż, winyl jest cichy, ciepły, komfortowy oraz wygląda idealnie jak drewno lub kamień a w zakresie całej oferty podłóg winylowych ter Hürne dodatkowo zapewnia szereg ważnych poniżej wymienionych argumentów :
• warstwę użytkową o grubości 0,55 mm
• łatwe czyszczenie
• produkt wolny od ftalanów dzieki zastosowaniu biologicznych zmiękczaczy
• łatwą pielegnacę
• cichą podłogę
• antybakteryjną
• antystatyczną
• naturalne struktury powierzchni
• możliwość zastosowania na ogrzewaniu podłogowym
• komfort dzięku wytrzymałej i elastycznej warstwie wierzchniej w połączeniu ze sztywną
płytą nośną
• zwiększenie sztywności winylu poprzez zastosowanie kamienia wapiennego jako nośnika
• zmniejszony udział plastyfikatorów w płycie nośnej.
• zwiększony komfort chodzenia i redukcja hałasu dzięki zintegrowanemu podkładowi
korkowemu.
• mozliwa instalacja w obiektach przeszklonych z tzw. oknami francuskimi
• instalacja w ogrodach zimowych
• instalacja bez aklimatyzacji i szybszy montaż
• bez efektu telegraficznego: redukcja wydatków na przygotowanie podłoża

Subtelne V-fugi okalają drewniane i kamienne wzory ze wszystkich czterech stron
Fugi okalają deski, uwypuklając ich formę na tle całej podłogi. W zależności od kolorystyki i kontrastu w stosunku do wzoru deski można zastosować wyrażne lub delikatne fugi, ale zawsze idealny efekt.

Stosownie do wnętrza:
Kształt desek wpływa nie tylko na wygląd podłogi, lecz ma również decydujące znaczenie dla efektu całego pomieszczenia. I tak, długie deski nadają pomieszczeniu dodatkowej przestrzeni, a waskie deski tworzą efekt elegancji i dostojności.
Dotknij piękna:
Wszystkie wzory podłóg winylowych wyrózniają się naturalnymi kolorami oraz harmonijnymi kompozycjami i rysunkami słojów. Aby podkreslić ten dynamiczny wygląd pod kątem optycznym i dotykowym, nasza oferta obejmuje 13 różnych struktur powierzchni. Każda struktura jest dokładnie dopasowana do wzoru, co zapewnia harmonijne wykńczenie i daje idealny efekt piękna całej podłodze. Jeśli powierzchnia oznaczona jest jako „synchroniczna”, jej struktura w dotyku dokładnie odzwierciedla jej wzór, czyli ręce czują dokładnie to, co widzą oczy.
Łatwa i szybka orientacja
Kolor oddziałuje wyątkowo emocjonalnie na mieszkanie i aranżacje. I dlatego każda z naszych kolekcji jest przypisana do określonej przestrzeni kolorystycznej, która poprowadzi Cię po naszym asortymencie.
Podłogi winylowe marki ter Hürne to najnowszy trend w światowym designie.